Echipe înscrise la FIRST LEGO League Junior România EXPO

Sezonul MISSION MOON. 16 februarie 2019, UPB.

Important

Al doilea sezon al FIRST® LEGO® League Junior în România va fi organizat, sub forma unei singure expoziții naționale.

Expoziția va avea loc în cadrul Universității POLITEHNICA din București, pe 16 februarie 2019.

 

Înscrierea echipelor a fost posibilă până la data de 31 decembrie 2018

Lista echipelor inscrise la FIRST LEGO League Junior, sezonul MISSION MOON. Ultima actualizare: 01 ianuarie 2019.
Nr. Echipa Antrenor Organizație Localitate
1801 MOONWALKERS Mircea PREDUȚ CURSIVA EDUCATION București
1802 Apollo 18 Marinela BURUIANA SOPHIA SCIENCE Galați
1803 RoboJunii Răzvan ARDELEAN Academia de Informatică Brașov Brașov
1804 RObot Academy RockET Bogdan-Cristian GIOGA, Ana-Maria CRETAN RObot Academy București
1805 ROBOTEL Răzvan ARDELEAN Academia de Informatică Brașov Brașov
1806 ROBOTAI Răzvan ARDELEAN Academia de Informatică Brașov Brașov
1807 ROBOTTO Răzvan ARDELEAN Academia de Informatică Brașov Brașov
1808 Space Lizards Laura RĂDULESCU Privat București
1809 Liga Spatiala Adriana DIEAC TechKid Romania București
1810 Eu Codez jr Cornel-Paul CIUREZU Privat Piatra-Neamț
1811 KGIS Excellence Club Miruna ILIUTA Asociația British College București
1812 Razboinicii lunari Adriana DIEAC TechKid România București
1813 SPIRIT Bianca CONSTANDACHE SOPHIA SCIENCE Galați
1814 Robo Masters Daniel VOINEA, Iulian VIRBAN Asociația Roboclub Roșiori de Vede
1815 Robo Titanii Daniel VOINEA, Iulian VIRBAN Asociația Roboclub Roșiori de Vede
1816 Roboții Spațiali Daniel VOINEA, Iulian VIRBAN Asociația Roboclub Roșiori de Vede
1817 URSA MICA Nicoleta PAZMANY Astroclub Meridian 0 Oradea
1818 Quantum ROBO Junior Ilie COSOVANU Liceul Tehnologic ”Tomșa Vodă” Solca
1819 AVENIR Team Jr Doina Elena RANGU Privat Craiova
1820 Moonaticii Adina Ioana AVRAM Privat Bucuresti
1821 Moon Stars Simona POPESCU Complexul Educational Laude-Reut Bucuresti
1822 Gravity Simona POPESCU Complexul Educational Laude-Reut Bucuresti
1823 Indraznetii Cristiana Mirela MIHALACHE Privat Pitesti
1824 HappyMoon Elena TANASESCU, Florin POP Scoala Gimnaziala Petre Ghelmez Pitesti
1825 All Stars Simona POPESCU Complexul Educational Laude-Reut Bucuresti
1826 Apollo 17 Simona POPESCU Complexul Educational Laude-Reut Bucuresti
1827 COSMIC LEGENDS Simona POPESCU Complexul Educational Laude-Reut Bucuresti
1828 Apollo 11 Simona POPESCU Complexul Educational Laude-Reut Bucuresti
1829 CoMaTe Madalina MARGA Brain Concert SRL Bucuresti
1830 Filatronics Junior Mariana LIONTE Liceul Teoretic Filadelfia Suceava
1831 RObot Academy Space Kids Bogdan-Cristian GIOGA, Naina Valentina PATRASCU RObot Academy București
1832 INTERSTELAR Simona POPESCU Complexul Educational Laude-Reut Bucuresti
1833 WeDo RoboFun Alina Simona HOARA Asociatia Stiintescu Hub Sibiu
1834 STEM Kids Jr. Raluca ȘERBAN STEM Kids Pitești
1835 RoboTeck Adina TOMA Colegiul National de Informatica Traian Lalescu Hunedoara
1836 RoboTex Adina TOMA Colegiul National de Informatica Traian Lalescu Hunedoara
1837 LRC2-0 Simona POPESCU Complexul Educational Laude-Reut Bucuresti
1838 RObot Academy Junior Bogdan-Cristian GIOGA RObot Academy București
1839 Residenz's Kids Squad Ionel POPA WindOne București
1840 Blue Cristian BURGHELEA Colegiul Național ,,Ferdinand I" Bacău
1841 Junior Team 1 Iulia SÂRBU ARESWRO București
1842 Junior Team 2 Iulia SÂRBU ARESWRO București
1843 Decebal Junior Alexandru Raul SIPOS, Mihai BEBU Colegiul Național ”Decebal” Deva
1844 LEO Junior Marin Florin ILIES, Lorant Ladislau BODOR- ZUDOR Colegiul Național ”Decebal” Deva
1845 RoboKids Petronela Angela IOJA Colegiul Național ”Vasile Goldiș” Arad
1846 RONDA 1 Virginia UZUN Privat Eforie Sud
1847 RONDA 2 Alina THEODORESCU Privat Eforie Sud

* lista cu echipele care au finalizat procesul de inscriere in cadrul sezonului MISSION MOON al FIRST LEGO League Junior Romania.